Ekibimiz


Bilimetri Ekibi: Bilimetri'yi "Bilimetri" Yapanlar

Bilimetri gönüllülerin katkı sağlayabileceği, tamamen ücretsiz ve herkese açık bir bilim platformudur. Bilimetri'ye katkı sağlayanlar ve Bilimetri için çalışanlar ekibin bir parçası olarak görülmektedir. Ekibimiz, Bilimetri'de içeriklerin yayımlanması, içeriklerin editör sürecinden geçmesi, sitenin geliştirilmesi ve aktif tutulması ve makalelerin takibinin sağlanması gibi çeşitli konularda görev alan kişilerden oluşmaktadır. Bilimetri'de işlerin alanında uzman kişilere dağıtılması ve koordinasyonun sağlanması açısından çeşitli görevler, çeşitli yetkilere ayrılmıştır.


Yönetim Ekibi

Çınar Civan
Kurucu, Yayın Direktörü
Çınar Civan
Kaynak: Bilimetri

Çınar Civan, 1 Eylül 2022 tarihinde Bilimetri platformunu site olarak kurmuştur. Bilimetri'de yazarlık ve editörlük yapmakta, siteyi geliştirmekte ve platformun idari işlerini yönetmektedir. Popüler bilim yazarı, anlatıcısı ve editörüdür. Başta biyoloji olmak üzere pek çok bilim dalında popüler bilim içerikleri üretmekte, çevirmekte ve akademik makaleleri popüler bilim yazısı olarak uyarlamaktadır. Çeşitli platformlarda bilimsel içeriklerini yayımlamakta ve bilimin anlatılması için çabalamaktadır. Bunlara ek olarak; doğa gözlemleri, yaban hayatı fotoğrafçılığı, amatör astronomi ve astrofotoğrafçılık gibi alanlarda aktif olarak çalışmaktadır.


Yayın Ekibi

Robin Bilgisever
Çevirmen
Robin Bilgisever
Kaynak: Bilimetri

Robin, genç bir bilim araştırmacısı ve amatör astronomdur. Asıl ilgi alanları astronomi, astrofizik ve parçacık fiziğidir. En büyük tutkusu astrofotoğrafçılık, yaban hayatı fotoğrafçılığı ve sokak fotoğrafçılığıdır. Her türlü bilim dalında kendisini geliştirmeye çalışmaktadır.


Sadık Berk Evren
Çevirmen
Sadık Berk Evren
Kaynak: Bilimetri

Genç bir bilim araştırmacısı ve amatör astronom. Çeşitli popüler bilim platformlarında ağırlıklı olarak astronomi, astrofizik ve evrimsel biyoloji alanlarında yazarlık yapıyor.


Alperen Erdem
Çevirmen
Alperen Erdem
Kaynak: Bilimetri

Bilimetri yazarı. Bilim alanında çeviriler yapıyor, yazılar yazıyor. Astronomi, astrofizik ve astrofotoğrafçılıkla ilgileniyor.

İletişim Formu