Bilimetri Tıbbi İçerik Bilgilendirmesi

 Tıbbi İçerikler Hakkında Feragatname

Bilimetri'de bazı makaleler, videolar, podcast (sesli içerik) ve diğer içerikler tıbbi unsur bulundurmaktadır. Bunlar tıbbi uygulamalar, hastalıklar hakkında bilgilendirmeler, ilaçlar, aşılar, ilaç ve aşı gibi tıbbi madde ve durumların açıklamaları, kimyasal formülleri ve uygulanma alanları gibi bilgiler olabilir. Bilimetri'de bulunan bu tıbbi unsurların hiçbirisi "tıbbi tavsiye" niteliğinde değildir ve alanında uzman kişiler tarafından onaylanmış (istisna içerik türleri hariç) değildir. Dolayısıyla bu tıbbi unsurlardan hiçbirisi tıbbi bir uygulama için tavsiye, herhangi bir hastalık veya hastalığa tedavi yöntemi için tavsiye olarak kullanılmamalıdır. Bilimetri, sitede ve diğer platformlarda paylaşmış ve yayımlamış olduğu hiçbir tıbbi içeriğin "tıbbi yükünü" üstlenmez ve sorumluluk tamamen okuyuculardadır. Bilimetri, tıbbi unsurların ağırlıklı olarak bulunduğu içeriklerin başına "Tıbbi İçerik Bilgilendirmesi" ekler ve kullanıcıları ve okuyucuları bilgilendirmek için çabalar. Her şeye rağmen okuyucuların belirtilenleri bir tavsiye olarak alması durumunda sorumluluk almayız.

Acil Durumlarda Ne Yapılmalı?

Herhangi bir acil durumdaysanız ve tıbbi yardıma ihtiyacınız varsa derhal bulunduğunuz ülkenin acil durum hatlarını arayınız. En doğru ve hızlı müdahale "bilgili" ve "alanında uzman" kişiler tarafından yapılacaktır.

Eğer "hasta" olduğunuzu ve kendinizi iyi hissetmediğinizi düşünüyorsanız lütfen hekiminize danışınız. Hekiminizin size verdiği tavsiye ve tedavi yöntemlerini aksatmayın, internette veya herhangi başka bir yerde gördüğünüz tıbbi içerikleri, tavsiyeleri hekim tavsiyesinden üstte tutmayınız.

Ülkelere Göre Acil Durum Numaraları

Türkiye: 112
Azerbaycan: 112
Amerika Birleşik Devletleri: 911
Almanya: 112
Brezilya: 192

Diğer ülkelerin acil durumlarda aranacak acil durum numaralarını görüntülemek için buraya bakabilirsiniz.

İletişim Formu