Bilimetri İçerik Kullanım Koşulları

Bilimetri İçeriklerini Paylaşma Kuralları

İlgili başlığın altındaki başlıklarda "Bilimetri İçeriklerini Paylaşma Kuralları" adı altında, Bilimetri içeriklerini başkalarına yayma ve paylaşma gibi konulardan ve kullanıcı haklarından bahsedilmektedir.

1. İçerikleri Sosyal Medya Platformlarında Başka Kişiler ile Herkese Açık Bir Şekilde Paylaşmak

  • Okurlar ve/veya kullanıcılar sitemizde yayımlanan bir içeriği sosyal medya platformunda paylaşırken içeriğimiz hakkında kısa tanıtım mesajları, yorumlar, yapıcı eleştiriler vb. yapabilir fakat bu eklemelerin 20 kelimeyi geçmemesi tavsiye edilir.
  • Sitemizden doğrudan yazı kopyala ve yapıştır yöntemi ile sosyal medya hesaplarında içerik paylaşmak emek hırsızlığına girer ve telif hakkı ihlaline sebebiyet verir. Dolayısıyla içeriklerimizi paylaşırken mümkün olduğunca bağlantı (İngilizce: link) yöntemi ile paylaşmaya çalışınız.

Bilimetri İçeriklerini Kullanma Kuralları

İlgili başlığın altındaki başlıklarda "Bilimetri İçeriklerini Kullanma Kuralları" adı altında, Bilimetri içeriklerini bilimsel yazılarda, makalelerde, site veya basılı yayınlarda kullanma koşullarından bahsedilmektedir.

1. Sitenize, Bilimetri'de Yayımlanan Bir İçerikten Alıntılama Yapmak

  • Sitenizde herhangi bir yazıda Bilimetri'den doğrudan alıntılama yaparken bilgilendirmede bulunmanız zorunludur. Atıfta bulunurken sadece bizim belirttiğimiz bilgilendirme formatını kullanabilirsiniz.

2. Makalenizde Bilimetri'den İçerik Kullanmanız Durumunda Atıfta Bulunmak

  • Makalelerinizde Bilimetri'den yardım almanız, Bilimetri'deki bir içeriği kullanmanız gibi durumlarda Bilimetri'ye atıfta bulunmanız emeğe saygının en güzel örneklerinden biri olacaktır. Dolayısıyla değerli makale çalışmanızda Bilimetri'ye atıfta bulunurken nasıl atıfta bulunmanız gerektiği hakkında aşağıdaki örnek formatlara bakabilirsiniz:

APA (6. Basım) Stili:

Civan, Ç. (2022, Eylül 5). Bilimetri içerik tipleri. Bilimetri. 07.09.2022 tarihinde erişilen/alınan site: https://www.bilimetri.org/2022/09/bilimetri-icerik-tipleri.html

MLA (7. Basım) Stili:

Civan, Ç. "Bilimetri İçerik Tipleri." Bilimetri. 05 Eylül 2022. İnternet. 07 Eylül 2022. <https://www.bilimetri.org/2022/09/bilimetri-icerik-tipleri.html>.

Chicago Stili:

Civan, Ç. Bilimetri, "Bilimetri İçerik Tipleri." Son düzenleme: Eylül 05, 2022. Erişim Tarihi: 07 Eylül 2022. https://www.bilimetri.org/2022/09/bilimetri-icerik-tipleri.html.

IEEE Stili:

Ç. Civan, “Bilimetri İçerik Tipleri”, Bilimetri, 05 Eylül 2022. https://www.bilimetri.org/2022/09/bilimetri-icerik-tipleri.html (erişim 07 Eylül 2022).

> Bu örnek kaynak gösterme sistemleri, en çok kullanılan kaynak gösterme sistemlerinin Türkçe versiyonlarıdır. Dilerseniz makalenize göre bunları veya başka bir kaynak gösterme sistemini kullanabilirsiniz.

Bilimetri sitedeki makale ve içeriklerin kaynak bölümünde "IEEE" Türkçe stilini, okuyucular için daha anlaşılır ve daha fazla kişi tarafından, özellikle akademik kaynak gösterme bilgisi olmayan kişilerin dahi anlayabilmesi için diğer stillere göre tercih etmekte ve kullanmaktadır.

İletişim Formu